18 Mart 2006

Evde yemek yaparken Tarkan'dan teklif geldi

Son albümü 'Gülümse Kaderine'yle yorumculuğunu konuşturan Kibariye, her şeyi gırtlağına borçlu olduğunu söylüyor. Albümle aynı adı taşıyan Tarkan şarkısına ünlü sanatçıyla birlikte düet yapan Kibariye'ye teklif Tarkan'dan gelmiş.
- Neden arabesk müziği sevmeyenler bile Kibariye söyleyince severek dinliyor?
- Ben öyle bir yorum katıyorum ki, Allah vergisi sesle naçizane renkler katıyorum ki... Her türe uygun bir gırtlak verdiği için Allahım'a şükürler olsun, güzel gırtlak nameleri yapıyorum. Gırtlağımda öyle numaralar var ki yerine göre sosyeteye hitap ediyor, yerine göre sana, bana hitap ediyor.
- Albümde Sezen Aksu ve Tarkan'ın parçaları dikkat çekiyor. Buluşmanız nasıl oldu?
- Sezen'le de Tarkan'la da zaten yıllardır arkadaşız. İkisiyle de çalıştık zamanında. Daha önce zaten Sezen'in şarkılarını okumuştum. Sezen "Kiboşum o kadar güzel okuyorsun ki, o kadar kalbin güzel ki sana gözüm kapalı şarkı veririm. Bu kasette ne istiyorsan tamam, sıfır istiyorsan yaparım, istiyorsan tanınmış şarkılarımı oku. Çünkü güzel okuyorsun, şarkılarımın harap olmayacağını biliyorum" demişti. Telefonu kendim açtım, beş kuruş da para talep etmeden verdi şarkıyı.
- Neden Ah İstanbul?
- Sezen'den de beğeniyordum şarkıyı. İstanbul'u, memleketimizi öyle güzel anlatmış ki, Türkiye'mizi, her şeyimizi anlatmış kadın. Ben de 'Sezen'den sonra bana gider galiba' dedim, kendisiyle konuştum, o da verdi.
- Tarkan'la nasıl oldu?
- Tarkan cep telefonumuzu aradı bizim, eşimle görüştü, 'Kibariye'yle görüşebilir miyim?" demiş. 'Allah hayretsin ne olacak bakalım' dedim. Yemek yapıyordum koşa koşa telefona gittim. 'Kiboş bu şarkıyı ben okudum senin de okumanı rica ediyorum' dedi. Ben de 'Allaaah ne büyük zevk, gurur. Ama düet yapmak şartıyla' dedim. Zaten çocuk güzel okuyor, e ben de güzel okuyorum. Yani örnek olacak bir düet çıktı ortaya. Bizden sonra Sezen Müslüm Gürses'le böyle bir şey yapmaya karar vermiş.
(Eylem Bilgiç'in 18.03.2006 tarihli Sabah'taki Kibariye röportajından)

0 Yorum Ekle:

Yorum Gönder

<< Home

 8o  XMLº 
Blogwise - blog directory
Music Blog Top Sites
blog search directory
Blogarama - The Blog Directory
Proogle.de
Link Dünyası>
Technorati Profile